Hakkımızda

Biz Kimiz?

Bilintel Bilişim'in temelleri 2008 yılında atıldı. Şirket kurucu ortaklarımız 2008-2013 yılları arasındaki bireysel sektör tecrübelerini Mart 2013'de Bilintel Bilişim çatısı altında topladı. Bu tarihten itibaren sürekli gelişen ve büyüyen yapımız ile binlerce müşterimize Alan Adı, Hosting, Sanal Sunucu, SSL Sertifikası, Sunucu Kiralama ve Sunucu Barındırma hizmetleri sunmaktayız.

Şirketimiz %100 yerli ve tamamı ödenmiş sermayeye sahiptir.

Sunduğumuz bütün hizmetler Çift İşlemcili, SSD diskler üzerinde RAID yapısı oluşturulan yüksek konfigürasyonlu ve yüksek hızlı sunucular üzerinden sağlanmaktadır. Bu sayede müşterilerimize kesintisiz ve yüksek erişilebilirlik oranı sağlayabilmekteyiz. Teknik ekibimiz teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve altyapımızda oluşması muhtemel sorunları tesbit ederek müdahale etmektedir.

Alan adı ve sunucu hizmetleri hariç tüm hizmetlerimizde 7 gün koşulsuz para iade garantisi sağlıyoruz.

Vizyonumuz

Bilintel Bilişim olarak hedefimiz sektörde öncü firmalar arasında yer alıp, müşterilerine en kaliteli hizmeti sunarak müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Çünkü müşterilerimiz mutlu ve huzurlu olduğu müddetçe biz de aynı duyguları hissetmekteyiz.

Misyonumuz

Bilintel Bilişim'de müşteri memnuniyeti herşeyin önündedir. Bu kapsamda sunduğumuz hizmetlerin müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılaması ve müşterilerimizin en iyi hizmete ulaşmasını sağlamak için çalışmaktayız. Servislerimizin içeriğini genişletmek, müşterilerimize sunduğumuz servisler ile ekstra değerler katabilmek, satış sonrasında ihtiyaç duyulan noktalarda desteğimiz ile en hızlı çözümleri üretip müşterilerimize güven verebilmek, sürekli gelişen sektör ve dünya standartlarını hizmetlerimize entegre edebilmek misyonumuzun bir parçasıdır.

Teknik Altyapımız

Bilintel Bilişim, sunmuş olduğu tüm hizmetlerde yüksek performans ve güvenliği ön planda tutar. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek teknik ekipmanlarını her zaman güncel tutar. Problemleri tespit edebilmek ve giderebilmek için servislerimiz sürekli olarak izlenmektedir. Altyapımızı aşağıda bölüm bölüm tarif etmekteyiz:

Network Altyapısı

Tüm hizmetlerimizi Radore Veri Merkezi'nde yer alan kendimize ait kabinler üzerinden sunmaktayız. Hizmet verdiğimiz tüm sunucular Türk Telekom omurgasına yurtiçinden direkt olarak bağlıdır. Güvenli ve hızlı internet bağlantımız sayesinde sitelerinize yurt içinden ve yurt dışından mümkün olabilecek en hızlı şekilde erişilir.

Network altyapımızda yine yüksek güvenilirlik ve erişilebilirlik sağlayan Juniper markalı ağ ekipmanlarını kullanmaktayız. Her bir sunucu, network altyapımıza 1Gbit port ile bağlı durumdadır.

Donanım Altyapısı

Bilintel Bilişim, tüm sunucu altyapısını gerçek sunucu donanımlarından seçmiştir. Servislerinizin ve sitelerinizin ihtiyacını karşılayabilecek markalı donanımlar kulanmaktadır.

Hizmetlerimizi DELL, HP ve SuperMicro marka rack tipi sunucularda, yerden yükseltilmiş direkt olarak kabin soğutma sistemi ile maksimum soğutma sağlayan özel kabinlerde barındırmaktayız.

Yazılım Altyapısı

Bilintel Bilişim, Linux tabanlı sunucularında CentOS, LiteSpeed Web Yazılımı ve dünyada en çok tercih edilen cPanel/WHM Kontrol Paneli; Windows tabanlı sunucularında ise Windows 2019 Server işletim sistemi ve PLESK kontrol panelini tercih etmektedir.