Herşey Mükemmel Bir Alan Adı ile Başlar

 • Ücretsiz DNS Yönetimi
 • Ücretsiz Park Sayfası
 • Ücretsiz Yönlendirme

Popüler Alan Adı Uzantıları

Ücretsiz Alan Adı Servisleri Bilintel'de
Pratik ve ekonomik bir alan adı yönetimi yapabilmeniz için ücretsiz servisler
 • Ücretsiz DNS Yönetimi

  DNS kayıt yönetimini tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 • Ücretsiz Domain Yönlendirme

  Alan adınızı ücretsiz olarak farklı bir alan adına yönlendirebilirsiniz.

 • Ücretsiz Park Sayfası

  Kullanmadığınız alan adlarını park sayfasında ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

 • Ücretsiz Yapım Aşamasında Sayfası

  Sitenizin yayına almadan önce yapım aşamasında sayfasını kullabilirsiniz.

 • Ücretsiz Sorgulama

  Onlarca uzantıyı ücretsiz olarak sorgulayabilir ve anında kayıt edebilirsiniz.

 • Ücretsiz Transfer Kilidi

  Alan adınızı güven altına almak için transfere karşı kilitleyerek koruma altına alabilirsiniz.

Yardıma Mı İhtiyacınız Var?

Bilintel Uzman destek ekibi yardıma ihtiyacınız olduğu her anda sizlerle birlikte. Çözüm odaklı destek ekibimiz ile problemlerinize yanıt bulacaksınız.

Bizlere 3 farklı kanaldan 7/24 ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

En basit tanımıyla “site adresi”dir. İnternet siteleri internet üzerinde alan adı ile yer alırlar. Yani her sitenin bir adı vardır. Şahsınıza veya işletmenize ait bir internet sitesi kurmak istediğinizde öncelikle alan adı (domain) kaydetmeniz gerekmektedir.
Dünya genelinde alan adı ücretleri en az 1 yıllık olarak ödenmektedir. Bir sonraki yıl ödeme zamanı geldiğinde ödeme yapmazsanız, alan adınızın (dolayısıyla onun üzerinde çalışan internet sitesi, e-posta vb.) yayını otomatik olarak durdurulur. Belirli bir süre sonrasında ise alan adınız tamamen boşa çıkar ve başkası tarafından kaydedilebilir duruma gelir.
Müşteri Panelimize giriş yaptıktan sonra Alan Adı menüsünden ilgili alan adına ulaşabilir ve sonrasında “NameServer Yönetimi” bölümünden DNS adreslerinizi güncelleyebilirsiniz. Bu bölüme en fazla 5 adet DNS kaydı girebilirsiniz.
ICANN tarafından 2017 yılında başlatılan uygulama kapsamında her bir alan adının sahibi, doğrulanmış bir e-posta adresi olmalıdır. Bu sebeple bir e-posta adresinizi kullanarak ilk defa alan adı kaydettiğinizde veya alan adının kimlik (WHOIS) bilgilerini güncellediğinizde veya alan adı transfer ettiğinizde alan adı kayıt sistemindeki e-posta adresinize bir doğrulama e-postası gönderilir. Gelen e-postadaki bağlantıya tıklayarak e-posta adresinizi doğrulayabilirsiniz. Bu işlemin 14 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sürenin sonunda (doğrulama halen yapılmamış olursa) alan adı askıya alınacaktır. Süre dolduktan sonra Müşteri Paneli üzerinden destek bildirimi oluşturarak doğrulama e-postasının tekrar gönderilmesini talep edebilirsiniz.